Tirana
broken clouds
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
77 %
1kmh
65 %
Mar
27 °
Mër
25 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
19 °
E martë, 21 Shtator, 2021
spot_img

Nga e premtja, rregulla të reja për zonën Schengen

spot_img

Lajme të ngjashëm

Nga e premtja, më 7 prill shtetet e BE-së do të fillojë zbatimin e rregullave të reja, për të hyrë në zonën Schengen.

Rregullat e reja kërkojnë kontrolle të rrepta dhe kanë për qëllim “mbrojtjen e BE nga terrorizmi”, shkruan transmetuesi shtetëror i Serbisë RTS.

Përveç shtetasve të vendeve të treta, qytetarët e BE-së do t’i nënshtrohen edhe kontrolleve të hollësishme në kufi, ku pritet të shkaktohen vonesa dhe radhë te gjata.

Shtetet e zonës Schengen kanë filluar t’i paralajmërojnë qytetarët e tyre për rregullat e reja.

Më shumë

spot_img