Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
87 %
0.5kmh
0 %
Hën
20 °
Mar
20 °
Mër
16 °
Enj
20 °
Pre
21 °
E hënë, 25 Tetor, 2021
spot_img

Nga e hëna rikthehet si gazetar me emisionin “Drejt”, Luan Rama premton: Shikuesi do të gjejë “Drejt” atë që e gjen shtrembër diku tjetër

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Tashmë gjithcka është gati.Nga e hëna e 27 shtatorit 2021 starton në RTV Ora emisioni më i ri “Drejt”. Nën drejtimin e Luan Ramës vjen për publikun shqiptar një program i cili do të mbërthejë teleshikuesit përballë ekranit  çdo të hënë dhe të enjte në orën 21:00.

Luan Rama ka zgjedhur që ti rikthehet profesionit të tij të parë si gazetar. Një studio e re dhe me teknologjinë më të fundit, një staf i përkushtuar dhe me mbështetje të pakursyer nga drejtuesi i televizionit, emisioni Drejt synon që të trajtojë temat më të rëndësishme që prekin jetën e qyetarëve shqiptar.

“Emisioni Drejt do të krijojë identitet që do i bëjë shikuesit të gjejë në “Drejt” atë që e gjejnë shtrembër diku tjetër ose atë që nuk e gjejnë drejt siç e duan ata. Do të jetë “Drejt” siç e kërkon etika profesionale, ekrani dhe në fund të fundit interesi i qytetarit. Do synojmë të joshim qytetarin në një emision ku temat do të jenë më të larmishme. Jo vetëm tema politike”, thotë Luan Rama.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img