Tirana
broken clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
62 %
1.5kmh
75 %
Mër
13 °
Enj
11 °
Pre
14 °
Sht
15 °
Die
17 °
E mërkurë, 30 Nëntor, 2022

Nga Barcelona në Durrës, superjahti i themeluesit të WhatsApp ankorohet në Shqipëri

spot_img

Lajme të ngjashëm

Superjahti ‘’Moonrise” i themeluesit të WhatsApp-it Jan Koum, është ankoruar mëngjesin e kësaj të premteje në Portin e Durrësit, shkruan newsbomb.al. I nisur nga Porti i Barcelonës, mjeti lundrues ka zgjedhur të ndalojë edhe në Shqiëpri.

Kryeministri Edi Rama ndan disa pamje dhe thotë se ëë nga fillimi i sezonit turistik kanë qenë të shumta kroçerat dhe jahtet e huaja që kanë zgjedhur portet shqiptare.

“Nga porti i Barcelonës në Spanjë, në Portin e Durrësit në Shqipëri. Ky është superjahti ‘’Moonrise” i themeluesit të WhatsApp-it Jan Koum i cili është ankoruar mëngjesin e sotëm në Portin e Durrësit. Që nga fillimi i sezonit turistik kanë qenë të shumtë kroçerat dhe jahtet e huaja që kanë zgjedhur portet shqiptare për tu ankoruar dhe sjellë turistë të huaj”, shkruan Rama.

Më shumë
spot_img
spot_img