Tirana
broken clouds
12 ° C
12 °
12 °
82 %
1kmh
75 %
Mar
14 °
Mër
11 °
Enj
14 °
Pre
17 °
Sht
9 °
E martë, 13 Prill, 2021
spot_img

Nga atentati në lokalin e policit te fshehja në makinën Mark Frrokut, kush është Bardhok Pllanaj, “Kumbari” i Shkodrës që u ekzekutua mbrëmjen e sotme

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Mbrëmjen e sotme në lagjen “Dobraç”në Shkodër një atentat me armë zjarri i mori jetën 46 vjeçarit Bardhok Pllanaj, i njohur edhe si “Kumbari” i Shkodrës.

Ai ka qenë duke udhëtuar me makinën e tij kur persona ende të paidentifikuar kanë qëlluar me breshëri në drejtim të tij, duke e lënë të vdekur në vend.

Bardhok Pllanaj nuk është një emër i panjohur për policinë, pasi së bashku me Rivaldo Pllanaj, Orlando Pllanaj dhe Mirsad Shpellzaj dyshohen se kanë qëlluar me armë zjarri në 22 dhjetor 2020 drejt lokalit të efektivit të “shqiponjave”, Albert Pjetri. Kjo ngjarje ka ndodhur për shkak të detyrës, pasi Pjetri kishte ndaluar disa ditë më parë Rivaldo Pllanaj.

Dy vite më parë policia i ka sekuestruar një pallat me vlerë 2 mln euro, ndërsa u vu nën akuzë për tre vepra penale “Pastrim parash”, “Falsifikim dokumentesh” dhe “Ndërtim pa leje”. Në vitin 2014 Pllanaj është arrestuar për trafik droge, ndërkohë që po atë vit, u fsheh në makinën e ish-deputetit Mark Frroku për t’iu shmangur arrestimit të policisë.

Këtë prag-zgjedhjesh, kemi hapur sondazhin për të parë se ku është mbështetja juaj ndaj partive dhe kandidatëve përkatës. Klikoni këtu për të votuar dhe për të aksesuar statistikat e deritanishme.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img