Tirana
scattered clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
1.5kmh
40 %
Mër
26 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
27 °
Die
27 °
E mërkurë, 18 Maj, 2022
spot_img

Nga aktor i ‘Portokallisë’ në kandidat për kryebashkiak, zyrtare: Erion Isai për bashkinë e Kolonjës  

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kohët e fundit në media është përfolur se aktori i njohur Erion Isai do të kandidojë në zgjedhjet e qershorit si kryebashkiak i Kolonjës.

Paraditen e sotme, pas mbledhjes së kryesisë së PS, është zyratrizuar kandidatura e aktorit për Bashkinë e Kolonjës

Disa ditë më parë kur Isai u pyet lidhur me kandidaturën e tij ai tha se ky lajm ka qarkulluar në media dhe nuk mund të merret i mireqënë në një kohë që nuk e ka vendosur Asambleja e PS-së.

Rreth një vit më parë aktori Erion Isai u emërua drejtor i Teatrit të Kukullave. Ai zëvendësoi në këtë post Monika Lubonjën e cila dha dorëheqjen.

Isai është i njohur në angazhim që ka pasur si aktor në emisionin e njohur të humorit ‘Portokalli’ por edhe shfaqje të ndryshe në teatër.

 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img