Tirana
few clouds
23 ° C
23 °
23 °
40 %
4.1kmh
20 %
Pre
23 °
Sht
16 °
Die
20 °
Hën
25 °
Mar
23 °
E premte, 14 Maj, 2021
spot_img

Nga 77 shkon në 74, PD i merr PS-së një tjetër mandat (VOTAT TOTALE NË RANG VENDI)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Partia Socialiste edhe pse merr vota çdo minutë që kalon, të përkthyera në mandate duket se është në tred ulës, pasi nga 77 ka shkuar në 74.

Mandati i dytë që PD ia merr brenda një ore. Në rang kombëtar PS ka 48.82% të votave, PD ka 39.3%, LSI ka 6.87% ndërsa PSD ka 2.17%.

Të përkthyera në vota totale janë’;

470.471 vota të PS,

378.766 të PD,

66.183 LSI dhe gati 21.000 PSD.

Screenshot 39 2
Screenshot 40 5
Screenshot 45 1

Me mandate janë:

PS 74

PD 59

LSI 5

PSD 2

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img