Tirana
broken clouds
24 ° C
24 °
24 °
41 %
3.1kmh
75 %
Hën
23 °
Mar
22 °
Mër
23 °
Enj
18 °
Pre
19 °
E hënë, 17 Maj, 2021
spot_img

Nga 50 deri në 200 euro, Vuçiç me paketë të re ekonomike në Kosovë, ja shtresat që do të përfitojnë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç ka prezantuar një paketë të re ekonomike e cila do u vijë në ndihmë të gjithë qytetarëve serbë të cilët jetojnë në Kosovë.

Secili qytetar fillimisht do të marrë nga 30 euro, qytetarët serbë që jetojnë në Kosovë do të përfitojnë nga 100 euro, ndërsa ata që janë të papunë 200 euro.

“Më 12 maj, ne do të fillojmë të paguajmë 30 euro për të gjithë qytetarët e regjistruar, dhe më 20 maj do të fillojmë të paguajmë nga 100 euro për të gjithë qytetarët e nacionalitetit serbë në Kosovë dhe Metohi të cilët janë paraqitur dhe kuptohet, nga 200 euro për të papunët në Kosovë dhe Metohi”, ka thënë Vuçiç në një video-mesazh.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img