Tirana
scattered clouds
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
27 %
3.1kmh
40 %
Die
23 °
Hën
25 °
Mar
21 °
Mër
24 °
Enj
23 °
E diel, 25 Shtator, 2022

Nga 30 mijë në 90 mijë”, Rama: Janë shtuar turistët britanikë në Shqipëri

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama thotë se janë shtuar turistët britanikë që kanë vizituar Shqipërinë këtë verë.

Nëpërmjet një postimi në facebook, ai shkruan krahasuar me vitin e kaluar, deri në fund të korrikut, numri i turistëve britanikë në Shqipëri ka shkuar në 90 mijë nga 36 mijë që kishte qenë vitin e kaluar.

“Nga 3️6 mijë turistë britanikë deri në korrikun e vitit të kaluar 90 mijë kanë qenë vizitorët nga Britania e Madhe në Shqipëri këta shtatë muaj, falë edhe shtimit të konsiderueshëm edhe të udhëtimeve me linja direkte ✈️

E mirënjohura britanike 🇬🇧 “The Times” ia dedikon Shqipërisë këtë artikull, me përshkrimin e plazheve, ushqimit dhe qyteteve në UNESCO, që promovohen çdo ditë në rrjetet sociale duke përhapur fjalën e mirë që përkthehet në më shumë turistë, të ardhura, ekonomi 🏖” shkruan Rama.

Më shumë


spot_img
spot_img
spot_img