Tirana
broken clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
57 %
5.1kmh
75 %
Hën
24 °
Mar
29 °
Mër
28 °
Enj
26 °
Pre
20 °
E hënë, 27 Shtator, 2021
spot_img

Nexhmije Hoxha një SHEKULL jetë, nusja e emocionuar: Për ne, sot ditë e veçantë

spot_img

Lajme të ngjashëm

4bc5dc638927adb661211fd52898decc

Ndonëse në media është aluduar shumë për shëndetin e Nexhmije Hoxhës, vejushës së diktatorit Enver Hoxha, ajo mesa duket vazhdon të gëzojë shëndet të plotë.

Sot, Nexhmija mbush 98 vjeç, duke iu afruar kështu një shekulli jetë.

Ndërkaq, është nusja e dashur e Nexhmijes, Teuta Hoxha ajo e cila i bën një dedikim në rrjetet sociale.

“Sot për familjen tonë është një ditë e veçante, 98-vjetori i datelindjes së Nexhmije Hoxhës”, shkruan Teuta Hoxha dhe ndan këtë foto të hershme të Nexhmijes me bashkëshortin e saj Enver Hoxhën. 

Nexhmije Hoxha është një nga figurat më polemike që vazhdon të ngjallë debat edhe sot për të gjitha bëmat e gjëmat e komunizmit.

Screenshot_1.png

Më shumë

spot_img