Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
76 %
4.6kmh
75 %
Die
11 °
Hën
12 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
16 °
E diel, 5 Dhjetor, 2021
spot_img

NEWSBOMB.AL, revista e dytë në treg: Një politikan dhe një biznesmen shqiptar qarkullojnë para nga Qipro në Kosovë (SKEMA-AKTORËT)

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Revista Newsbomb.al, në numrin e dytë të saj në treg del me një shkrim investigativ për skemën e dyshuar të pastrimit të parave të një politikani dhe një biznesmeni shqiptar, nga Qipro, drejt Kosovës.

Nën titullin “Fukarenj në Tiranë, miliarderë në Prishtinë”, artikulli tregon sesi dy personazhet, që janë miq, së bashku me familjarë të tyre, kanë krijuar tre firma të ndryshme në Kosovë, me kapitale që nuk vijnë nga Shqipëria, por nga Qipro.

Sipas një eksperti të qarkullimit të parave, një lëvizje e tillë e lekëve është një skemë e dyshuar e pastrimit të parave, duke shmangur Shqipërinë, në Kosovë, e cila ende nuk ka legjislacionin e qartë për këtë çështje.

skema

Bëhet fjalë për politikanin Genc Pollo, i cili tashmë është tërhequr nga skena politike, por që më parë, gjatë qeverisjes së PD, ka qenë ministër i Inovacionit. Në këtë skemë, është përfshirë edhe biznesmeni Albert Xhani, që pas heqjes dorë nga klubi i futbollit “Partizani”, nuk ka qenë shumë aktiv në jetën publike.

Për më shumë, artikullin e plotë investigues e gjeni në revistën NEWSBOMB.al, në të gjitha pikat e shitjes së gazetave, që nga dita e sotme, 20 tetor, për një muaj, nën çmimin 500 lekë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img