Tirana
broken clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1kmh
75 %
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
33 °
Mar
34 °
Mër
36 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Newsbomb.al/ Një përgjigje për Shenasi Ramën dhe pretendimin e tij të pavend

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

f4a516da65d8cccb23405d4b94c1f89d

Shenasi Tama, profesor në New york Universiy në SHBA, një nga protagonistët e Lëvizjes së dhjetorit ’90, shkruan nga profili i tij në Facebook për një kontroll të fortë mbi mediat. Rama e ilustron këtë  përmes një shembulli: Intervista e tij me Ilva Taren që sipas tij është fshirë vetëm dy orë më vonë pas publikimit.

“Dje ndodhi diçka që ilustron kontrollin e fortë mbi mediat: në të njëjtëen kohë, të gjithë gazetat kryesore nxorën disa fragmente nga intervista e jonë me Ilva Tare. Dy orë më vonë, në të njëjtën kohë, të gjitha lajmet ishin hequr, fshirë, ose zhdukur nga të gjitha faqet e Tema, Javaneës, Newsbomb, Dita e më radhë. Në dukje asgje nuk ndodhi. Në realitet dicka ndodhi sepse kush mund të ketë kontroll që të bëjë të gjithë gazetat të fshijnë një lajm dhe pse? Sepse kështu funksionon oligarkia e parisë së Tiranës… dhe mediat jane nën urdhërat e saj”, shkruan profesori.

Sa i takon agjencisë tonë mediatike newsbomb.al sqaron se pretendimi i tij është tërësisht i pavend pasi lajmi vazhdon të qëndrojë i publikuar në web, pa kurrfarë censure dhe kontrolli sikundër pretendon Rama.

Ne e ftojmë intelektualin Rama ta rilexojë edhe njëherë intervistën e tij duke shpresuar që herën tjetër mos keqinformojë ndjekësit e tij dhe të hedhë baltë mbi punën tonë, pasi interesi i vetëm i yni, është informimi dhe transparenca me lexuesit tanë besnikë.

LEXO EDHE, linku i lajmit të pretenduar si të fshirë: Partia e re “vjen” nga SHBA? Shenasi Rama: Nuk mund të parashikojmë të ardhmen

bomb.jpg

 

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img