Tirana
light rain
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
72 %
2.6kmh
75 %
Enj
14 °
Pre
18 °
Sht
15 °
Die
15 °
Hën
13 °
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

New York Times mbështet Hillary Clinton për Presidente të SHBA-ve

spot_img

Lajme të ngjashëm

Në një editorial të veçantë, publikuar pak minuta më parë, gazeta prestigjoze amerikane, New York Times, ka shprehur mbështetjen për Hillary Clinton duke e vlerësuar si njeri me “intelekt, kurajo dhe eksperiencë”.

“Zonja Clinton ka teguar se është realiste që beson se Amerika nuk mund të tërhiqet pas oqeaneve dhe mureve, por duhet të angazhohet në botë për të mbrojtur interesat e saj dhe për të ndihmuar të tjerët të shpëtojnë nga varfëria dhe shtypja”.

New York Times njofton se një editorial i dytë do të pasojë duke shpjeguar arsyet se pse Donald Trump është “kandidati më i keq në historinë e Amerikës moderne”.

Më shumë
spot_img
spot_img