Tirana
scattered clouds
17 ° C
17 °
17 °
72 %
2.1kmh
40 %
Enj
22 °
Pre
24 °
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
21 °
E enjte, 6 Maj, 2021
spot_img

Neutralizoi të droguarin te “Sheshi Skënderbej”, gjesti heroik i Klodian Elqenit jehonë në mediat ndërkombëtare

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ngjarja që ndodhi ditën e sotme në sheshin “Skëndërbej” në Tiranë ka bërë jehonë në mediat e huaja. Arben Mema rrezikoi jetën e qytetarëve teksa me mjetin e tij “Citroen” ka përplasur disa makina të tjera dhe ka tmerruar qytetarët në Sheshin Skënderbej.

Të shumta janë ato media të cilat i kanë kushtuar një vëmendje të madhe kësaj ngjarje. Një prej tyre është prestigjozja britanike “BBC”, e cila flet për gjestin heroik që Klodian Elqeni arriti të bëjë.

Elqeni po kalonte rastësisht në momentin kur Mema kishte dalë jashtë kontrollit dhe për ta ndaluar u fut nga dritarja e makinës me shpejtësi.

Lajmi i plotë i BBC-së:

Njeriu kërcen përmes dritares së makinës për të ndaluar shoferin e rrezikshëm në Shqipëri.

Një burrë është arrestuar në Shqipëri pasi hipi në një shesh për këmbësorë në kryeqytetin e Tiranës.

Makina u ndal vetëm kur një kalimtar u hodh në këmbë i pari përmes dritares. Kalimtari tha se mendoi se shoferi po synonte turmën në një sulm të mundshëm terrorist.

Shumë njerëz kishin qenë në radhë për tu vaksinuar në çadra në Sheshin Skënderbej në atë kohë. Policia shqiptare thotë se beson se i dyshuari 32-vjeçar po voziste nën ndikimin e drogës.

Screenshot 3 42
spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img