Tirana
broken clouds
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
100 %
2.1kmh
75 %
Mër
16 °
Enj
17 °
Pre
17 °
Sht
16 °
Die
17 °
E mërkurë, 7 Dhjetor, 2022

Neutralizoi 32-vjeçarin që terrorizoi njerëzit në mes të Tiranës, flet i riu HERO: Mu duk i rrezikshëm dhe ndërhyra, iu drejtua njerëzve

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ditën e sotme një situatë e pazakontë ka ndodhur në qendër të qytetit të Tiranës,, ku një 32-vjeçar u fut në sheshin Skënderbej me një makinë të aksidentuar dhe iu sul turmës së njerëzve.

Sipas informacioneve për mediat, pronari i makinës është Arben Mema, 32-vjeç.

“Ndjehem mirë që nuk pati njerëz të lënduar. Erdhi një makinë e aksidentuar mes 15 katëshit dhe Operas. Mu duk në radhë të parë si rast terrorist siç kemi parë nëpër botë. Ai u drejtua në drejtim të turmës.

Pastaj njerëzit u ndalën se u trembën. Më pasi ai ndaloi në qendër, dhe njerëzit shkuan që ta ndalojnë, por ai u nis sërish drejtpërdrejt njerëzve, pastaj mu duk e nevojshme që të ndërhyja. Nuk e di se çfarë po mendonte por mu duk shumë i rrezikshëm se po ecte në makinë në mes të njerëzve.

Ishin qytetarët që më ndihmuar dhe e kapën.  Nuk e njoh”,- tha djali që arriti të kapte dhe ndalonte 32-vjeçarin nga një tragjedi të mundshme.

Më shumë
spot_img
spot_img