Tirana
clear sky
32.5 ° C
32.5 °
32.5 °
31 %
4.1kmh
0 %
Die
31 °
Hën
37 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
42 °
E diel, 25 Korrik, 2021

Netanyahu “ultimatum” Hamasit: Ndaloni zjarret me raketa brenda 24 orëve, ndryshe “iu pret fundi” përgjithmonë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri i Izraelit Benjamin Netanyahu i ka bërë thirrje Hamasit që të ndalojnë zjarret me raketa brenda 24 orësh, pasi në të kundërt, “i pret fundi”.

“Ne po ju ofrojmë tani një shans të fundit. Brenda 24 orësh, të gjitha zjarret me raketa duhet të ndalohen. Përndryshe ju pret fundi. Plotësisht. Përgjithmonë”, ka thënë Netanyahu.

Deri më tani dhjetëra persona janë vrarë prej sulmeve ajrore si nga Hamasi mbi Jeruzalem, ashtu dhe nga Izraeli në Gaza. Ndërkohë, shteti izraelit deklaroi se ka vrarë 16 militantë të Hamasit gjatë një sulmi ajror në Gaza.

Më shumë

spot_img
spot_img