Tirana
few clouds
35.5 ° C
35.5 °
35.5 °
32 %
3.1kmh
20 %
Sht
34 °
Die
37 °
Hën
36 °
Mar
37 °
Mër
38 °
E shtunë, 2 Korrik, 2022
spot_img

Nesër takohet me zyrtarët shqiptarë, zyrtarja merikane flet nga Shkupi: Të fillojnë procedurat e anëtarësimit në BE për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ndihmëssekretarja amerikane e Shtetit për Çështje Evropiane, Karen Donfried, ka zhvilluar ditën e sotme një vizitë në Maqedoninë e Veriut, ku është takuar me ministrin e Punëve të Jashtme, Bujar Osmani.

Pas takimit me Osmanin, ajo ka folur edhe për integrimin e Maqedonisë së Veriut në Bashkimin Europian, një proces që lidhet ngushtë edhe me Shqiëprinë. Donfried tha se mbështet integrimin e dy vendeve dhe negociatat duhet të fillojnë sa më shpejt.

albsig

spring

Sot pasdite Karen Donfries do të mbërrijë në Tiranë, ndërsa nesër janë programuar takime me kryeministrin Rama dhe përfaqësues të opozitës.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img