Tirana
clear sky
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
28 %
3.6kmh
0 %
Die
5 °
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
7 °
Enj
8 °
E diel, 23 Janar, 2022

Nesër seancë e jashtëzakonshme, ja çfar pritet të votohet me urgjencë në Kuvend

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Deputetët do të mblidhen ditën e nesërme në Parlament për të votuar ndryshimet në kabinetin e qeverisë Rama 2.

Kuvendi do të mblidhet të hënën në orën 17:00, me kërkesë të kryeministrit Edi Rama.

“Duke konsideruar faktin se Kuvendi rifillon sensionin e rregullt në datën 18 janar 2021. Në mbështetje të pikës 2, të nenit 7, të Kushtetutës, kërkoj që të thirret Kuvendi në një sesion të jashtëzakonshëm, qe qëllim shqyrtimin e dekreteve të shkarkimit dhe të emërimit të ministrave, brenda afatit të përcaktuar në pikën 2 të nenit 98 të Kushtetutës,” thuhet në kërkesën e Ramës.

Rreth katër muaj nga zgjedhjet e 25 prillit, kryeministri Edi Rama largoi ministrin e Jashtëm Gent Cakaj, vendin e të cilit e zuri Olta Xhaçka. Ndërsa ministër i Mbrojtjes u emërua Niko Peleshi.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img