Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
37 %
1kmh
0 %
Enj
20 °
Pre
19 °
Sht
18 °
Die
19 °
Hën
15 °
E enjte, 23 Mars, 2023

Pasnesër Samiti i BE dhe protesta e PD, por Lulzim Basha niset drejt SHBA-së për të dytën herë brenda pak javësh

Lajme të ngjashëm

Ish-kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është nisur sot drejt Shteteve të Bashkuara të Amerikës, mëson newsbomb.al.

Kjo është vizita e dytë e Bashës në SHBA brenda pak javësh Basha zgjedh kështu të mos jetë i pranishëm në Shqipëri, ndërkohë që do të ketë dy zhvillime të rëndësishme, samiti i Bashkimit Europian me Ballkanin Perëndimor dhe protesta opozitare që do të mbahet në të njëjtën ditë.

Mësohet se Basha do të takohet me zyrtarë amerikanë. Vizita e tij e fundit në SHBA ishte në 14 tetor të këtij viti në Uashington, ku mori pjesë në aktivitetin e Qendrës Amerikane për Zhvillime Strategjike.

Më shumë