Tirana
broken clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
47 %
3.1kmh
75 %
Pre
25 °
Sht
29 °
Die
30 °
Hën
28 °
Mar
24 °
E premte, 17 Shtator, 2021
spot_img

Nesër përfundon afati 3-javor për kufizimin e lëvizjes deri në orën 22:00, pritet vendimi i radhës nga Komiteti i Ekspertëve

spot_img

Lajme të ngjashëm

5d651ffdc7785e2884ae6bda76d07e52

Ditën e nesërme do të marrë fund edhe kufizimi i lëvizjes deri në orën 22:00, i vendosur nga Komiteti Teknik i Ekspertëve 3 javë më parë.

Ky vendim i Komitetit Teknik përfshinte edhe mbylljen e bareve dhe restoranteve në këtë orë ndërkohë që 3 javë më parë u njoftua se në varësi të situatës do të njoftohen edhe masat e reja.

“Këto masa do të hyjnë në fuqi ditën e mërkurë në 11 Nëntor dhe do të zgjasin deri në 3 javë. Masat do të rishikohen çdo javë në varësi të situatës dhe dinamikës së ngjarjeve”, njoftoi ministria e Shëndetësisë 3 javë më parë.

Tashmë pritet se cili do të jetë vendimi i radhës që do të marrë Komiteti i ekspertëve, duke parë që situata e COVID në vendin tonë nuk është përmirësuar.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img