Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
28 %
2.6kmh
0 %
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
E martë, 4 Tetor, 2022

Nesër nis aksioni opozitar, ja rruga që bllokohet në Tiranë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Nga nesër Partia Demokratike do të përshakllëzojë aksionin opozitar duke bllokuar rrugët kombëtare.

Mësohet se degët lokale janë organizuar dhe që nga dita e nesërme nga ora 18:00 deri në 19:00 do të ketë bllokim të rrugëve.

Ndërkohë në kryeqytet do të bllokohet rrethrrotullimi ‘Shqiponja’, duke ndaluar këhstu htjet dhe dalje në Tiranë. 

Në veri do të bllokohet rruga e Milotit, në Elbasan rrethrrotullimi i Bradasheshit. Ndërkohë, në Durrës, Kavajë dhe Plepa do të zhvillohet protesta në autostradë. Po ashtu në Fier do të bllokohet rrethrrotullimi në Sheq.

Përshallëzimi i aksionit opozitar u vendos dy ditë më parë në mbledhjen e Kolegjit të Kryetarëve. 

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img