Tirana
overcast clouds
6.5 ° C
6.5 °
6.5 °
57 %
3.1kmh
90 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
9 °
Sht
7 °
Die
7 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

Nesër në këto zona të Tiranës do të ndërpritet energjia elektrike, ja oraret

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

OSHEE ka njoftuar qytetarët se ditën e nesërme do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike në disa zona të Tiranës për shkak të punimeve për mirëmbjatjen e kabinave.

Energjia do të stakohet nesër në intervale të ndryshme kohore në këto zona:

Njoftim për abonentët Tiranë:

Stakim, 20 tetor

Në vijim të investimit për mirëmbajtjen e kabinave, në datën 20 tetor do të kryhen punime në disa fidera të NST Selitë, NST Valias dhe NST Traktora.

Më poshtë oraret e stakimit dhe zonat e prekura nga ky remont në Tiranë

📍00:00-05:00

Pjesërisht: Rruga “Ilia Dilo Sheperi”, rruga “Gjovalin Gjadri”, rruga “Hamdi Pepa”, rruga “Bedri Karapici”, rruga “3 Deshmorët”, pranë KMY, biznese private brenda territorit të ish-Misto Mames, Kaon, rruga “Tish Daia”, pranë Kopshtit Botanik, Kodra e Diellit, zona pranë ish SMT, zona pranë ish- Drejtorisë së ujrave (Selite), Lagjia Garunj, Mjull Bathore, Lundër, Vishnjë, Arbanë

📍09:00-15:00

Pjesërisht: Rruga “Sami Frashëri “,1 pallat pas shkollës “Edit Durham”, Kasallë, Valias, Qerekë, rruga “Dritan Hoxha”, Ndroq deri te ura e Beshirit

📍09:00-11:00

Pjesërisht: Rruga “Martin Camaj”, rruga “Arkitekt Sinani” dhe nje pjesë e Bulevardit Zhan d ‘Ark

Për shkak të punimeve për vendosjen e transformatorit të ri në NST Mëzez, nesër 20 tetor gjatë intervalit kohor 10:00-12:00 do të stakohet energjia në këto zona në Tiranë

Kashar, Yrshek, Kus dhe Allgjatë

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img