Tirana
broken clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
65 %
1.5kmh
75 %
Pre
37 °
Sht
35 °
Die
33 °
Hën
35 °
Mar
30 °
E premte, 25 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Nesër ndryshon ora, akrepat do të lëvizin një orë përpara, dita zgjatet 60 minuta

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Nga e diela më 28 mars në orën 2:00 të mëngjesit akrepat e orës do të lëvizin një orë para për shkak të ndryshimit të “orës verore”.

Ndryshmi orës do të ndodhë në vende të ndryshme sipas orës lokale të secilit vend dhe do të vazhdojë deri më 31 tetor, kur do të kthehet ‘ora dimërore’.

Së fundmi Parlamenti Europian ka propozuar heqjen e orës  verore, duke filluar nga viti 2021.

Ndërsa vendet e BE-së që vendosin të mbajnë orën verore, do të duhet të bëjnë ndryshimin e tyre përfundimtar të dielën e fundit të marsit 2021.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img