Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
37 %
5.7kmh
0 %
Mër
28 °
Enj
30 °
Pre
31 °
Sht
30 °
Die
24 °
E mërkurë, 25 Maj, 2022
spot_img

Nesër ndryshojnë rregullat për të hyrë në Kosovë, ja çfarë duhet të dini

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Duke filluar nga dita e shtunë do të hyjnë në fuqi masat e reja anti-COVID për të hyrë në Kosovë, të cilat pritet të miratohen sot në Kuvend. Ministria e Shëndetësisë ka propozuar masa shtrënguese, për shkak të rritjes së madhe të numrit të rasteve të infektimeve me Covid, gjatë ditëve të fundit, shkruajnë mediet kosovare.

Nga nesër lëlvizja e qytetarëve do të jetë deri në në orën 22:00, ndërsa masa shtrënguese do të ketë edhe për shtetasit e vendeve tjera që do të hyjnë në Kosovë.

“Sigurisht që do të ketë masa sa i përket hyrjes në vendin tonë, qytetarët që vijnë në vendin tonë sigurisht që do të kenë 3 doza apo 2 doza dhe testin PCR të freskët për të dëshmuar mund të ketë kufizime edhe të kalimit të disa shërbimeve nga forma e dhënies së shërbimeve fizike në online”, ka deklaruar zëdhënësi i Ministrisë së Shëndetësisë, Fatik Hoti.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img