Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
94 %
2.1kmh
0 %
Mar
27 °
Mër
25 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
29 °
E martë, 21 Shtator, 2021
spot_img

Nesër ndodh eklipsi i plotë diellor i fundit për këtë vit, ja në cilat vende mund të shihet

spot_img

Lajme të ngjashëm

ea6c91f503b463deb856d33d9eb80c19

Eklipsi diellor i fundit për vitin 2020 do të ndodhë ditën e hënë.

Mediat ndërkombëtare shkruajnë se ky eklips do të jetë i mundur që të shikohet në Amerika e Jugut, Oqeanin Atlantik dhe Afrikën e Jugut.

Eklipsi diellor i plotë ndodh kur Hëna bllokon plotësisht diskun e Diellit. Eklipsi i fundit i plotë diellor ka ndodhur në më 2 korrik 2019.

Ndërkohë në vitin 2021 do të ketë 4 eklipse. Një hënë e plotë në 26 maj, një eklips diellor në 10 qershor, një hënë e pjesshme midis datave 18 dhe 19 nëntor dhe një eklips diellor total në 4 dhjetor.

Më shumë

spot_img