Tirana
broken clouds
18 ° C
18 °
18 °
72 %
2.6kmh
75 %
Sht
16 °
Die
21 °
Hën
23 °
Mar
22 °
Mër
19 °
E shtunë, 15 Maj, 2021
spot_img

Nesër mijëra qytetarë NUK VOTOJNË pasi janë të prekur me Covid, zbulohet numri i tyre

spot_img

Lajme të ngjashëm

Sipas vendimit të KQZ-së dhe Komitetit Teknik të Ekspertëve, personat që janë pozitivë me koronavirus nuk do të votojnë ditën e nesërme.

Ministria e Shëndetësisë lajmëroi sot se në të gjithë vendin janë 23,021 raste aktive me Covid, një numër i lartë ky që do të ndikojë shumë në rezultatin final të zgjedhjeve.

Duke qenë se qendrat e votimit nuk do të zhvillohen teste të shpejta, atëherë ka shumë mundësi që personat që janë aktivë me covid mund të dalin të votojnë duke thyer rregullat e karantinimit.

Numri total i shqiptarëve me të drejtë vote, përfshirë edhe emigrantët e regjistruar, i kalon 3 milionë.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img