Tirana
light rain
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
72 %
2.6kmh
75 %
Enj
14 °
Pre
18 °
Sht
15 °
Die
15 °
Hën
13 °
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

Nesër mblidhet Konferenca e Kryetarëve, raundi i katërt për zgjedhjen e presidentit të ri

spot_img

Lajme të ngjashëm

Mblidhet nesër Konferenca e Kryetarëve për emrin e presidentit të ri, pas dështimit të tre raundeve të mëparshme.

Mbledhja do të mbahet në orën 14:00, ndërsa është e paqartë nëse do të jenë prezentë deputetët e Partisë Demokratike të cilët tashmë nuk kanë të drejtë të propozimit të kandidatëve.

Në raundin e katërt maxhoranca ka deklaruar se do të propozojë emrin e kandidatit për president dhe do ta dërgojë atë për votim në Parlament. Në raundin e katërt dhe të pestë, nevojiten 71 vota për presidentin, çka maxhoranca ka deklaruar se i ka.

Më shumë
spot_img
spot_img