Tirana
clear sky
13 ° C
13 °
13 °
88 %
1kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
20 °
Enj
18 °
Pre
20 °
E hënë, 10 Maj, 2021
spot_img

Nesër marshimi i madh, Presidenti në konferencë të papritur: Do të denoncoj një krim të tmerrshëm kushtetues

spot_img

Lajme të ngjashëm

edcc2db4385b308db83f44f43ee1a1fd

Presidenti Ilir Meta do të dalë në një konferencë për mediat në orën 18:30, për të denoncuar një krim të tmerrshëm kushtetues.

Kështu shkruan në profilin e tij në rrjetet sociale këshilltari i Metës, Tedi Blushi, i cili paralajmëron denoncimin e ri që do të nxjerrë Presidenti.

Denoncimi i këtij krimi vjen vetëm 1 ditë para tubimit tqë ka thirrur Presidenti Meta, për mbrojtjen e Kushtetutës.

Meta ka kallëzuar në SPAK Ministren e Drejtësisë Etilda Gjonaj, sekretarin e përgjithshëm Gentian Deva dhe drejtoreshën e QBZ Etleva Haxhia.

Meta ka theksuar se po vlerëson prova të reja për atë që ai e cilëson si ‘grusht shteti’ të organizuar nga mazhoranca.

Statusi i Tedi Blushit:

Të dashur kolegë gazetarë,

Sot në ora 18:30, Presidenti i Republikës Sh.T.Z Ilir Meta do të japë një konferencë shtypi për të denoncuar para të gjithë popullit shqiptar një krim të tmerrshëm kushtetues!

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img