Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
78 %
1kmh
0 %
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
Die
27 °
E mërkurë, 10 Gusht, 2022
spot_img

Nesër “heshtja zgjedhore”, ja ku do ta mbyllin sot fushatën PD-ja dhe PS-ja

spot_img

Lajme të ngjashëm

Sot është dita e fundit e fushatës zgjedhore për partitë politike në vendin tonë.

Nesër pritet që t’i lihet vendi “heshtjes zgjedhore”, dhe ditën e dielë zgjedhësit shqiptarë kanë mundësinë që të japin verdiktin e tyre duke votuar.

albsig

Sipas informacioneve, kryeministri Edi Rama pritet që ta mbyllë fushatën e tij në orën 18:00 në qytetin e Vlorës, ku kandidon edhe si deputet.

Nga ana tjetër, kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha do të vizitojë disa qytete në mbyllje të fushatës. Turnin gjatë ditës së sotme do ta përfundojë në Tiranë në orën 19:00. Pas Shkodrës Basha do të jetë në Lezhë, ndërsa në orën 17:00 do të jetë në Elbasan.

Ndërkohë kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi e mbylli fushatën ditën e djeshme në Tiranë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img