Tirana
scattered clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
1.5kmh
40 %
Mër
26 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
27 °
Die
27 °
E mërkurë, 18 Maj, 2022
spot_img

Nesër fillon shkolla, ministrja Kushi mesazh nxënësve: Shpresoj të keni kaluar pushime të gëzuara, bëni kujdes me masat e pandemisë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministrja e Arsimit Evis Kushi, uron nxënësit për fillimin e Vitit të Ri, duke qenë se nesër është dita e parë e shkollës. “Shpresoj të keni mbledhur plot energji që nesër t’u riktheheni shkollave plot dëshirë e pasion për të mësuar më shumë”, shkruan ministrja ndër të tjera.

Kushi kërkon nga nxënësit që të tregojnë kujdes të shtuar për higjienën dhe të gjitha masat kundër pandemisë.

Mesazhi i ministres Evis Kushi

 Të dashur nxënës, Shpresoj të keni kaluar festa e pushime të gëzuara, e të keni mbledhur plot energji që nesër t’u riktheheni shkollave plot dëshirë e pasion për të mësuar më shumë. Rikthimi në shkollë ju bën bashkë me shoqet, shokët, mësuesit, të kaloni çaste të bukura por edhe të mbështesni më shumë njëri-tjetrin.

Ndërkohë dua t’ju kujtoj edhe një herë që të kemi kujdes të shtuar për higjienën dhe të gjitha masat kundër pandemisë. Shkollat e hapura dhe mësimi në prezencë fizike kërkon vëmendjen dhe përgjegjësinë e të gjithëve bashkë. Ju uroj shumë suksese dhe vit të mbarë!

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img