Tirana
overcast clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
76 %
1kmh
90 %
Sht
13 °
Die
12 °
Hën
12 °
Mar
8 °
Mër
4 °
E shtunë, 4 Dhjetor, 2021
spot_img

Nesër ekuinoksi vjeshtor, cilat janë ndryshimet që do të sjellë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Nesër futemi në stinën e vjeshtës astronomike dhe me ketë rast do të ndodhë ekuinoksi vjeshtor (dita dhe nata do të zgjasin nga 12 orë).

Ekuinoksi në thelb do të thotë se nata dhe dita do të jetë pothuajse saktësisht e barabartë në gjatësi, meqë pjerrtësia e Tokës dhe pozicioni në orbitë e bëjnë atë paralel me Diellin.

Toka do të fillojë gradualisht të largohet nga Dielli dhe të sjellë në motin e ftohtë vjeshtor.

Ekuinoksi gjithmonë bie një ditë midis 22 shtatorit dhe 24 shtatorit.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img