Tirana
few clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
60 %
1.5kmh
20 %
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
19 °
E mërkurë, 20 Tetor, 2021
spot_img

Nesër do jetë edhe më ftohtë se sot: Minus 14°C në Tiranë. Parashikimi për të gjitha qytetet

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Prej dy ditësh i gjithë vendi është përfshirë nga temperatura ekstremisht të ulëta që kanë sjellë rreshje të shumta bore në një pjesë të madhe të vendit, ku më problematikë vijiojnë të mbeten qarqet në veri.

Në Tiranë temperatura më e ulët pritet të shënohet gjatë orëve të natës, përkatësisht -8 gradë celcius rreth orës 02:00 pas mesnate, raporton Newsbomb.al.

Por temperaturat do të pësojnë ulje me 2 deri në 5 gradë gjatë ditës së shtunë. Parashikimi për Prishtinën është -12 dhe -23 gradë celcius ndërsa në Shkup -10 dhe -23°C.

Parashikimi për qytetet kryesore për ditën e shtunë:

Shkodër: -3 dhe -12

Bajram Curri: -10 dhe -21

Lezhë: -3 dhe -14

Kukës: -9 dhe -17

Dibër: -19 dhe -32

Krujë: -2 dhe -15

Durrës: 0 dhe -7

Tiranë: 0 dhe -13

Librazhd: -4 dhe -18

Elbasan: -1 dhe -14

Pogradec: -7 dhe -18

Korçë: -8 dhe -18

Lushnje: 2 dhe -9

Berat: 2 dhe -11

Fier: 2 dhe -9

Tepelenë: 1 dhe -11

Gjirokastër: -3 dhe -15

Vlorë: 3 dhe -7

Përmet: -1 dhe -14

Ersekë: -7 dhe -20

Sarandë: 1 dhe -11

/Newsbomb.al

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img