Tirana
few clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
88 %
1kmh
20 %
Sht
27 °
Die
22 °
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
24 °
E shtunë, 1 Tetor, 2022

Nesër bllokohen të gjitha rrugët kryesore por ç’ndodh në rastin e emergjencave? Përgjigjet numri një i të rinjve demokratë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ditën e nesërme, pra të hënën, kryedemokrati Lulzim Basha ka paralajmëruar përshkallëzimin e protestës me bllokimin e të gjitha rrugëve kryesore në vend rreth orës 11:00-12:00.

Sakaq, një gjë e tillë është cilësuar absurde nga shumë qytetarë që duan të shmangin këtë protestë dhe janë ankuar për mungesën e lëvizjes së lirë.

Por ç’ndodh nëse ka një emergjencë policie apo ambulance që transporton një të sëmurë?

Kësaj pyetje i është përgjigjur kreu i të rinjve demokratë Belind Këlliçi.

“Në raste të tilla, protestuesit do solidarizohen dhe do i lejojnë të kalojnë. Pastaj po flasim vetëm për një orë bllokim”, tha Këlliçi duke siguruar se gjithçka do jetë paqësore.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img