Tirana
scattered clouds
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
94 %
1.5kmh
40 %
Die
23 °
Hën
24 °
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
24 °
E diel, 2 Tetor, 2022

“Nesër bëjmë një hap para”, Rudina Hajdari thirrje qytetarëve: Mos thuaj “ç’më duhet mua”! Shihemi nesër në orën 7

spot_img

Lajme të ngjashëm

Vetëm pak orë na ndajnë nga protesta e paralajmëruar e Partisë Demokratike që do të mbahet ditën e nesërme në orën 19:00.

Dhe tashmë deputetë të djathtë i janë kthyer rrjeteve sociale për të nxitur qytetarët që të bëhen pjesë e protestës. Një ndër ta është edhe ish-deputetja Rudina Hajdari.

“Nesër e bëjmë të gjithë një hap para duke u takuar në orën 7 mbasdite para Kryeministrisë.

Protesta është themeli i demokracisë dhe nëse ndien se kjo qeveri nuk punon për ty mos thuaj “Ç’më duhet mua”.

Shihemi nesër në orën 7”, shkruan Hajdari në rrjetet sociale. Protesta e nesërme do të zgjasë rreth dy orë dhe do të organizohet përballë godinës së kryeministrisë.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img