Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
54 %
2.1kmh
0 %
Enj
40 °
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
42 °
Hën
35 °
E enjte, 29 Korrik, 2021

Nesër afati i fundit për koalicionet, Kryemadhi takim me Bashën në selinë blu

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

6ac54064be34c565c34967c195fbbfcc

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka shkuar në selinë blu, ku ka zhvilluar një takim me kreun demokrat, Lulzim Basha, për rreth 1 orë e 30 minuta.

Zgjedhjet parlamentare të 25 prillit po afrojnë dhe nesër është afati i fundit i vendosur nga KQZ, për regjistrimin e koalicioneve.

Ky takim po bëhet në limitet e kohës për opozitën, teksa kujtojmë se deri më tani PD dhe LSI kanë deklaruar se do të garojnë në 25 prill me lista të ndara, me logo më vete.

Megjithatë Kryemadhi nuk e ka përjashtuar garimin në një listë të përbashkët, në disa zona ku do gjykohet se është më pozitive kjo mënyrë.

Ndërkohë burime për mediat bëjnë me dije se nesër do të mbyllet përfundimisht dhe marrëveshja e Bashës me aleatët, ndërkohë që LSI do të dalë e vetme në zgjedhje. 

Në fokus të diskutimit ka qenë rakordimi se si do të rreshtohet dhe si do të zhvillohet aksioni opozitar para datës 25 prill.

152908004_3680308225409604_3907260481999057669_n.jpg

153985024_547757069454109_8856510241804020673_n.jpg

153985024_547757069454109_8856510241804020673_n_copy.jpg

152912714_757418391878875_6070293735070821710_n.jpg

153937152_891270151671882_8561588297487234398_n.jpg

Më shumë

spot_img
spot_img