Tirana
light rain
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
69 %
3.1kmh
40 %
Sht
24 °
Die
26 °
Hën
26 °
Mar
22 °
Mër
28 °
E shtunë, 3 Qershor, 2023

Nesër administrata merr pushimet, Rama del në konferencë

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Rama po mban në këto momente një konferencë për shtyp në Kryeministri. Rama është duke zhvilluar takimin javor me qytetarët që kanë përdorur “Platformën e Bashkëqeverisjes”.

“Ky është takimi i radhës, duke qenë se një pjesë e punonjësve të administratës nesër marrin pushimet”, tha Rama

“Kemi ende shumë për të bërë, të flasim për zvarritjet e pafundme për titujt e pronësise dhe ndërkohë në shtator do të jemi gati të lancojmë reformën për të cilën është punuar që verën e shkuar. Për të pasur një agjenci kombëtare të pronës. Kjo reformë do të jetë rrënjësore do të racionalizojë burimet njërëzore që kemi në dispozicion në këto institucione”, shtoi Rama më tej.


Më shumë