Hapësire reklamuese

Bota

Nëse vjet mbizotëronte “koronavirusi”, ja çfarë kanë kërkuar njerëzit në Google në vitin 2021

Shkruar nga Newsbomb
Nëse vjet mbizotëronte “koronavirusi”, ja

Nëse në vitin 2020 të gjithë njerëzit kërkonin në Google  për koronavirusin, këtë vita ta kanë kërkuar më shumë për lojërat sportive dhe argëtimet.

“Google” ka publikaur listën vjetore “Kërmimi i vitit”, duke ofruar një vështrim të shkurtër në termat më në trend të kërkimit, si globalisht ashtu edhe të ndara sipas shteteve dhe kategorive.

Vitin e kaluar “coronavirus” në mënyrë të parashikueshme kryesoi listën e kërkimit në trend globalisht dhe domioni pjesën më të madhe të listës amerikane. Këtë vit, kërkimet kryesore ishin më të përqëndruara te sporti.

Reperi i ndjerë DMX dhe filmi Korean Squid Game, gjithashtu bëjnë pjesë në listën e “Google”.

Xhekpoti i Mega Millions u rëndit në listën e lajmeve më trend në SHBA. Aksionet e AMC u shfaqën sin ë listëne kërkimeve po ashtu dhe në ngjarjet më trend të vitit 2021, duke treguar interesin e lartë për furinë e shkaktuar nga meme rreth këtyre aksioneve këtë vit.

Në Shtetet e Bashkuara, politika dhe financat rënditen në vendin e 10 duke plotësuar listën e kërkimeve më trend të vitit 2021.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese