Tirana
clear sky
1.5 ° C
1.5 °
1.5 °
80 %
1.5kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
9 °
Sht
7 °
Die
8 °
E mërkurë, 8 Dhjetor, 2021
spot_img

“Nëse shkon në polici, do t’ju vras të gjithëve”, gjenden në Portugali dy fëmijët shqiptarë të zhdukur prej janarit, arrestohet babai i tyre

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Janë gjetur pas disa muajsh kërkime dy fëmijët shqiptarë Kristian ddhe Amarda Toska, të zhdukur në Gjermani së bahsku me babain e tyre. Ata janë gjetur në gjendje të mirë shëndetësore së bashku me babanë dhe një grua tjetër, që dyshohet të jetë partnerja e babait të tyre.

Babai i nfëmijëve është arrestuar nga policia rreth 90 km larg Lisbonës, në Caldas da Rainha, vend në të cilin mbërriti nga Madridi. Fëmijët dhe babai i tyre u zhdukën nga Gjermania në janar, port nëna e të miturve nuk bëri denoncim në polici për shkak të kërcënimeve të bashkëshortit të saj.

Nëse shkon në polici, unë do të të vras ​​ty, familjen tënde dhe fëmijët,” ishte kërcënimi që ndaloi nënën e fëmijëve të bënte denoncimin në polici. Pas largimit nga Gjermania, babai me 2 fëmijët u pa në Tenerife dhe u thirr në Gjykatë në 1 qershor, por nuk u paraqit. Ai u largua drejt Portugalisë dhe autoritetet lëshuan një urdhër arresti. Tashmë ai do të dalë ppërballë trupës gjykuese, ku akuzohet për disa vepra penale.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img