Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
30 %
1kmh
0 %
Enj
22 °
Pre
21 °
Sht
21 °
Die
20 °
Hën
15 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

“Nëse qeveria s’ju përgjigjet, ju e rrëzoni”, Donald Lu mesazh të fortë para të rinjve

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasadori amerikan Donald Lu në një takim të rëndësishëm me të rinjtë foli mjaft qartë mbi pushtetin  që kanë të rinjtë duke dhënë një mesazh të fuqishëm.

“Nëse qeveria s’ju përgjigjet, ju e rrëzoni”, i tha Lu të rinjve.

Para së gjithash ai theksoi se: “ Ju jetoni në demokraci. Ju duhet të kërkoni dhe nëse qeveria nuk u përgjigjet, ju e rrëzoni atë. Kështu funksionon demokracia. Në demokraci, përgjegjësinë dhe pushtetin e keni ju. Ne mirëpresim ditën kur ju do të jeni udhëheqësit e Shqipërisë. Sepse ne kemi besim tek ju. Ne besojme se brezi juaj do të jetë më i mirë se brezi i tyre në udhëheqjen e Shqipërisë drejt së ardhmes së saj europiane”.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img