Tirana
broken clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
76 %
1kmh
75 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
12 °
Pre
9 °
Sht
9 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

“Nëse po luan dhe i hodhi topin Berishës…”, Nikollë Lesi: Presidenti ishte i detyruar që t’i përgjigjej sot Lulzim Bashës

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gazetari Nikollë Lesi foli mbrëmjen e sotme për deklaratat e presidentit Ilir Meta drejtuar kreut të PD-së Lulzim Basha i cili u shpreh më herët se Meta iu prishi fushatën në zgjedhjet e 25 prillit.  

Lesi deklaroi në “Open” se Ilir Meta ishte i detyruar që të mbante sot një qëndrim, duke iu përgjigjur kryedemokratit pas akuzave të bëra së fundmi. Ndër të tjera Nikollë Lesi tha se barrën për të fituar zgjedhjet e 25 prillit, e kishte Lulzim Basha, si kreu i koalicionit opozitar.

Lesi: Mendoj se dekarata e Metës ishte e detyruar se do të mbante një qëndrim. Nuk kam informacion nëse ai po luan për të zbritur në terrenin e fushës politike. Ato ishin akuza të forta. Ai u akuzua dhe duhet të jepte një deklaratë. Basha duke qenë lider i koalicionit opozitar, ai kishte barrën për të fituar zgjedhjet. Por koalicioni de facto PD-LSI ka vdekur. Meta ishte detyruar që të përgjigjej, nëse po luan dhe i hodhi topin Berishës, nuk e dimë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img