Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
57 %
2.1kmh
0 %
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
Pre
37 °
Sht
33 °
E martë, 22 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

“Nëse më ofrojnë postin e Presidentit, do ta pranoja”, Jenishehri: Do drejtohej shteti shqiptar nga një qeveri me profesorë e doktorë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Selami Jenishehri, Kryetari i Partisë Bashkimi Popullor i Pensionistëve Shqiptar,  deputet në Kuvendin e Shqipërisë, i pyetur mbrëmjen e djeshme nëse do të dëshironte të bëhej President pa hezituar tha “Po”.

Ai është shprehur se do pranonte të bëhej presidnet dhe se do ta bënte shtetin që të drejtohej nga një qeveri me profesorë-doktorë.

“Unë do të pranoja. Nëse më bëhej kjo ofertë, do ta pranoja sepse do të bëja shtetin shqiptar të drejtohej nga një qeveri me profesorë doktorë. Do të dënoja me ligj gjyqtarët që japin dënime të padrejta, 3-10 vjet burg. Do të vija ligjin e detektivit privat. E kam propozuar vetë dhe PS e hodhi poshtë se nuk do që të kontrollohen zyrtarët. Unë nuk e kam frikë burgun, prandaj e propozoj”, ka thënë ai për emisionin “Të Paekspozuarit”.

Gjithashtu gjatë intervistës ai ka kërkuar dhe një takim me ambasadoren e SHBA në Tiranë, Yuri Kim për t’i kërkuar arrestimin e presidentit, Ilir Meta.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img