Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
60 %
6.2kmh
0 %
Mar
19 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
29 °
E martë, 15 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Nëse keni hapur llogari në këtë rrjet social, ka gjasa t’ju kenë vjedhur password-in

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

2a26ec467da5802a16df921605373cec

Një prej rrjeteve sociale më të mëdha në botë ka rënë pre e hakerave të cilëk kanë vjedhur më shumë se 117 milion llogari.

Të dhënat e vjedhura të llogarive të LinkedIn, rrjeti social me 400 milionë përdorues të regjistruar, kanë dalë në shitje në këmbim të 5 Bitcoin në Dark Web, rreth 2,200 dollarë. Sipas LinkedIn, hakeri me pseudonimin “Peace” kishte vjedhur rreth 6.5 milion llogari por rezultoi që numri të ishte më i madh.

Rrjeti ka këshilluar përdoruesit e vetë të ndryshojnë kodin e llogarisë dhe të marrin masa të tjera sigurie, si pyejte sekrete apo regjisrtim të kodeve alterantive.

linkedin-screen-1940x900_34192_copy.jpg

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img