Tirana
light rain
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
78 %
5.7kmh
75 %
Die
24 °
Hën
26 °
Mar
29 °
Mër
30 °
Enj
31 °
E diel, 29 Maj, 2022
spot_img

“Nëse ka një vend ku ka seksizëm, është parlamenti shqiptar”, Flutura Açka: Kamerat merren me vetullat dhe sytë e zonjave

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Në kuvend po diskutohet në lidhje me  projektligjin “Për ratifikimin e marrëveshjes së huas, ndërmjet Këshillit të Ministrave të Republikës së Shqipërisë dhe Agjencisë Franceze për Zhvillim, për një hua të bazuar në politika për mbështetjen e barazisë gjinore, në eksesin ndaj mundësive ekonomike në Shqipëri”.

Në lidhje me këtë ka reaguar edhe deputetja Flutura Açka duke thënë se teksa filitet për barazinë gjinore, në Kuvend ka seksizëm.

“Nëse ka një vend ku ka seksizëm është parlamenti shqiptar. Ndiqni me vëmendje kamerat tona që transmetohen drejtpërdrejtë. Pjesën më të madhe të kohës merren me vetullat dhe sytë e zonjave të këtij parlamenti, kur duhet të merren me pamjet të plota e folëse që flasin në sallë.

Ky është seksizëm I pastër që ndodh në parlament. Sidomos kur zonjat janë të hijshme kamerat fokusohen dhe më shumë” tha Açka.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img