Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
45 %
2.1kmh
0 %
Die
30 °
Hën
37 °
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
38 °
E diel, 1 Gusht, 2021

“Nëse ka marrëdhënie të mira me Athinën dhe Ankaranë”, Hila: Ramën e votojnë grekofonët dhe turkofilët

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

38c432f6452518ad28346830c249ccfa

Gazetari Dritan Hila thotë se angazhimi i kryeministrit Edi Rama në rinisjen e dialogut mes Turqisë dhe Greqisë, bëhet edhe për përfitime elektorale.

Hila tha se ka dy fasha votuesish, grekofonët dhe turkofilët, që zgjedhin të votojnë Ramën nëse ky i fundit ka marrëdhënie të mira me Greqinë apo Truqinë.

“Është një fashë elektorale që është e interesuar, është fasha grekofone që ndikon. Nëse ka marrëdhënie të mira me Athinën, pjesa e minoritetit voton për Ramën. E njëjta gjë edhe për një fashë turkofile, që për shkak të traditave e tjera…Rama bën të vetën”, deklaroi Hila në emisionin “Open”.

Më shumë

spot_img
spot_img