Tirana
broken clouds
18 ° C
18 °
18 °
72 %
2.6kmh
75 %
Sht
16 °
Die
21 °
Hën
23 °
Mar
22 °
Mër
19 °
E shtunë, 15 Maj, 2021
spot_img

Nëse do të votohej sot, kush triumfon në Tiranë? Rama merr gjysmat e mandateve, Basha shumë poshtë… (SONDAZHI)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeqyteti është qarku më i madh, aty ku janë plot 36 deputetë që presin të votohen nga populli.

Sipas sondazhit të sotëm të Piepolit për Report Tv, përqindjen më të lartë të votave vijon ta kenë socialistët, të cilët ruajnë edhe shumicën me 48-52 %.

Rritje ka pësuar edhe PD me aleatët  dhe LSI krahasuar me sondazhin e fundit të Piepolit të bërë më 17 mars 2021 për zgjedhjet e 25 prillit duke shënuar një rritje me 1 % të votave, por të pamjaftueshme për të bërë përmbysje.

Screenshot 28 3

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img