Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
65 %
0.6kmh
0 %
Mar
16 °
Mër
21 °
Enj
18 °
Pre
21 °
Sht
23 °
E martë, 18 Maj, 2021
spot_img

“Nëse Basha nuk mban premtimet do t’i thyejmë xhamat e Kryeministrisë”, Andi Lila bën deklaratën e fortë: Fjalë nderi kjo, inçizojeni!

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një ndër suprizat e kësaj fushate të Partisë Demokratike ka qenë dhe ish-futbollisti Andi Lila.

Në mars të këtij viti, ai u caktua nga Lulzim Basha si koordinator kombëtar i Partisë Demokratike për Sportet

Në çelje të fushtës Lila u bëri thirrje të gjithë shqiptarëve që më 25 prill të votojnë për ndryshimin dhe ky ndryshim mund të vijë vetëm me ardhjen e Lulzim Bashës në pushtet.

Ai gjithashtu ftoi të gjithë të bashkohen për të plotësuar të gjitha mangësitë e sportistëve, veçanërisht Ministrinë e Sportit.

I pyetur për  Top albania radio, nëse Basha nuk realizon pikat kryesore që i ka premtuar, Lila shprehet se do t’i kthehet çdo gjë mbrapsh:

“Nëse nuk realizohen këto pika themeltare për sportin, do t’i kthehet sporti ‘boomerang’ do t’i shkojmë tek kryeministria. Unë bashkë me gjithë sportistët, familjarët e sportistave, tifozët, do t’i shkojmë tek kryeministria, Kryeministrit të ardhshëm Bashës edhe do t’i thyejmë xhamat kryeministrisë! Fjalë nderi kjo, inçizojeni, ruajeni…”- tha Lila.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img