Tirana
broken clouds
21.3 ° C
21.3 °
21.3 °
71 %
1.2kmh
74 %
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
28 °
Mar
27 °
Mër
21 °
E shtunë, 18 Shtator, 2021
spot_img

Nervozohet Basha në Kavajë: 16 shkurti është dita kur rinia të eci drejt Europës, por jo si do Rama

spot_img

Lajme të ngjashëm

31af402f495764445852dc2c3cd070b6

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka bërë në qytetin e Kavajës hapjen e protestave që do të mbahen nga Partia Demokratike, duke u finalizuar me protestën e madhe në datën 16 shkurt në Tiranë.

 

Basha i ka bërë thirrje qytetarëve të  çohen të gjithë së bashku dhe t’i japin fund kësaj tallje. Sipas tij është dita kur rinia të eci drejt Europës, por jo kur do Edi Rama.

‘Vëllezër dhe motra ne luftuam dhe u përballëm me kerimin kur Edi Rama hapi dyert, ne refuzojmë grabitjen e  ligjit , refuzojmë taksat e larta që i shfrytëzon për jetën luksoze. Ne refuzojmë zgjedhjet që dhunohen përpara votimit.  Ne refuzojmë betejat për arsimit të lartë . Një nga këto beteja është për arsimin e lartë. Një nga këto është që në qytetin e Kavajës, rinia të eci drejt Europës, po këtë nuk mund ta bëjmë si do Edi Rama. Nesër kur shqiptarët t’i besojnë PD me votë, kur të rinjtë të vazhdojnë bachelorin e masterin, për ata që nuk kanë mundësi do t’i ndihmojmë, do t’i ndihmojmë dhe të gjithë ata që  nuk kanë mundësi të paguajnë konviktet. 105 milion dollar nga takstat fitojnë oligarkët e qeverisë. Duhet t’i japim fund këtyre për të ardhmen e arsimit të fëmijëve tanë. Zgjidhja jonë për   arsimin e lartë ,  të mësëm, arsimin fillor, zgjidhja për   pensionet, për shëndetësinë,  është t’i japim fund këtij uzurpi, ksaj tallje dhe data është vçaktuar është 16 shkurt.  T’i kthehemi qytetarëve dhe ti japim zgjidhje, të çohemi të gjitthë sëbshku dhe t’i japim në dorë fatet tona. 16 shkurti është dita që t’i  japim vendit liri dhe demokraci’, tha Basha.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img