Tirana
broken clouds
17 ° C
17 °
17 °
77 %
1.5kmh
75 %
Hën
22 °
Mar
22 °
Mër
23 °
Enj
17 °
Pre
19 °
E hënë, 17 Maj, 2021
spot_img

Nervozohen gjatë kontrollit, kapen me drogë dy të rinj shqiptarë në Itali (EMRAT)

spot_img

Lajme të ngjashëm

c6c37deee5f0f1bfd69feb1b6e140d3f

Policia italiane ka arrestuar dy shtetas shqiptarë pasi u kapën me lëndë narkotike.

Ndalimi i tyre u bë pas një kontrolli rutinë nga autoritetet.

Ka qenë a nervozizmi i dy të rinjve që ka shtuar dyshimet e policëve të cilat më pas vijuan kontrollin edhe në shtëpinë e tyre duke gjetur kokainë, marijuanë si dhe disa materiale të tjera.

Sipas mediave italiane, të arrestuarit janë Aleksandër Zhava, 29 vjeç dhe Lisa Zille, 24 vjeçe. Të rinjtë priten të dalin para trupit gjykues për t’u njohur me masën e sigurisë gjatë ditës së sotme. Sasia e drogës së kapur nuk bëhet me dije, ndërsa hetimet vijojnë për këtë rast.

 

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img