Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
88 %
1.5kmh
0 %
Hën
14 °
Mar
22 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
E hënë, 18 Tetor, 2021
spot_img

Neritan Liçaj “shuplakë” qeverisë: Do të transferojë Bibliotekën në Surrel

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Neritan Liçaj, aktori  i dashur për publikun shqiptar publikon një foto nga Biblioteka e Efestit në Turqi dhe prej andej i jep një “shuplakë” të fortë qeverisë Rama.

“Biblioteka e Efesit…shek i lll pas krishtit…Shqipëria as sot në shek XXI nuk e ka bibliotekën as sa çereku i ish Trojës e më pas Efesit. Qeveria jonë e nderuar dhe ate Bibliotekë Kombëtare që kemi (që për fatin tonë të keq nuk është as sa gjysma e kësaj që shihni në foto),do ta lëvizë nga Pallati i Kulturës dhe do ta transferojë në Surrel!” shkruan me tone irone aktori ndërsa përmbyll përmes sarkazmës mesazhin e tij drejtuar edhe ministres së Kulturës Mirela Kumbaro:

“Bravo teta Ministr , të lumtë xhaxhi Kryeministër”.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img