Hapësire reklamuese

Politikë

Neritan Ceka: Yuri Kim mund të ketë bërë gabime por është shqiptare e vërtetë, unë do t’i puth dorën

Shkruar nga Newsbomb
Neritan Ceka: Yuri Kim mund të ketë bërë gabime por

Neritan Ceka ka folur mbrëmjen e sotme në emisionin “Të Paekspozuarit” për rolin e ndërkombëtarëve në Shqipëri, duke thurur lëvdatat për ambasadoren amerikane Yuri Kim.

Ai tha se pavarësisht se mund të ketë bërë disa gabime, ambasadorja Kim është një shqiptare e vërtetë, ndaj do t’i puthë dorën.

“Unë mendoj që kjo është e vetmja grua,  kjo ambasadore që flet shqip, në kuptimin kështu i duan këta. Ajo s’ka asnjë interes, ajo s’ka tendera, s’ka kompani për të sjellë. Ajo nuk impresionohet nga folklorizmi këtu .

Kjo mund të ketë bërë gabime,në mënyrë sesi sillet si ambasadore, por ajo është një shqiptare e vërtetë, dhe unë do t’i puth dorën.Mos të kishin qenë amerikanët, ne sot s’do të kishim jo vetëm media, por as gjuhë, pra ne sot serbët do t’i kishim në Prizren. Unë besoj te Reforma në Drejtësi,ky vend nuk ka vetëm maskarenj”, tha Ceka.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese