Tirana
few clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
53 %
0kmh
20 %
Hën
35 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
35 °
Pre
26 °
E hënë, 8 Gusht, 2022
spot_img

Neritan Ceka denoncon SKANDALIN: Po përgatisin si ta japin Butrintin me PPP

spot_img

Lajme të ngjashëm

Arkeologu Neritan Ceka, i ftuar në studion e emisionit ‘Arena’ në RTV Ora ka zbuluar skandalin se qeveria po përgatitet ta japë me PPP, Butrintin.

albsig

Ceka është shprehur se këto janë qyfyret e kësaj qeverie, duke anashkaluar edhe Apolloninë, e cila sipas tij ndodhet në të njëjtën situatë si Butrinti.

‘Drejtori shkon nga Tirana për të punuar në Butrint. Ky ka shkuar për të shitur Butrintin. Shkon e vjen me makinë. Merr një rroga nja 400 mijë lekë  dhe shkon për sakrificë në Butrint. Atje kemi dy arkeologe që janë pa punë. Rrinë në Butrint. Paguhen dhe nuk bëjnë asgjë. Kemi depozitë kur ishte Auroni dhe ai vendosi që një pjesë e depozitave të depozitoheshin në arkën e Butrintit për t’u ri investuar dhe ato ri investohen vetëm për të prerë barishtet. Këta po përgatisin si ta japin PPP Butrintin, që ka vetëm nga biletat 1 milion euro në vit. Mund të mbajë gjithë kulturën dhe të mbajë edhe teatrin. Për të mos përmendur pastaj po të fusim me të njëjtin efikasitet edhe Apolloninë. Po ju them qyfyret e kësaj qeverie’, tha Ceka.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img